TVOŘÍME V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

Vážení rodiče a vážení účastníci našich zájmových kroužků.

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol a školských zařízení, vyhlášeným nouzovým stavem a dalšími nařízeními jsme Vám připravili tvoření v domácím prostředí. Od  25. března 2020 budeme na naše webové stránky a náš facebook umisťovat kreativní a vzdělávací aktivity (hry, videa, návody, kvízy apod.) pro využití vašeho volného času.

30. března

JARNÍ ZÁPICHY DO KVĚTINÁČE

Potřebujeme

Čtvrtku, nebo tvrdší papír
Lepidlo
Nůžky
Pastelky nebo fixy
Špejle


Stále více se nám blíží velikonoční svátky, proto si dnes připravíme jarní zápichy do květináče nebo do vázy. Na čtvrtku si nakreslíme tvar zápichu, na obrázku je například kohout nebo tulipán. Vybarvíme a vystřihneme. Potom přilepíme na špejli a můžeme použít do květináče na jarní výzdobu. Kde se doma šijí roušky a máte zbytky látek můžete na čtvrtku nalepit látku a teprve potom vystřihnout zápich a ten nalepit na špejli. Obrázky zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ráda je zveřejním na našich webových stránkách jako inspiraci pro ostatní šikovné ručičky.

INSPIRACE ZDE

29. března

LÍZÁTKOVÝ SVĚT 
Potřebujeme:
papír A4,
barevné papíry,
pastelky nebo fixy,
nůžky a lepidlo
Dnes si vytvoříme lízátkový svět i bez mlsání. Nejdříve si namaluji veselé, barevné pozadí na papír A4.
Ze zbytků barevných papíru vystřihni různě velká kolečka - na lízátka (musí být různé velikosti), Pokud nemám barevný papír, vytvořím si - nakreslím různě velká kolečka na bílý papír a barevně vybarvím.
Připravím si papírová lízátka, tím, že na sebe lepím kolečka od největšího po nejmenší - tak tři kousky. Nakonec takto připravená lízátka nalepím na vybarvené pozadí, dokreslím černé držátko a je hotovo. Na těchto lízátkách si sice nepochutnáte, ale určitě se budou líbit. Kdo se chce pochlubit svým lízátkovým světem, může poslat fotku obrázku na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vaše práce budeme postupně zveřejňovat na našich webových stránkách.
Obrázek zde

 


28. března

TVOŘÍME Z VÍČEK                
Dnes budete potřebovat
Barevná víčka od PET lahví nebo kovová víčka od piva
Bílý papír
Fixy nebo pastelky
Sbíráte víčka? Budou se Vám hodit. Na papír si namalujte obrázek nebo můžete použít nevybarvené omalovánky a pomocí barevných víček, které na obrázek poskládáte si ho vybarvíte. Pro inspiraci Vám přikládám obrázky zde. A protože se nám blíží svátky jara a brzy budeme barvit vajíčka, zkuste si namalovat velké vajíčko a z něj pomocí víček vytvořit kraslici. Obrázky Vašich velikonočních kraslic mi prosím zašlete na e-mail jana.sevcikova@ddmstolbova.

27. března

PRSTOVÉ DIVADLONa dnešní den jsme pro Vás připravili jednoduchý návod na domácí divadlo. Děti mohou rozvíjet svoji fantazii a slovní zásobu.
Potřebujeme:
Bílý papír A4 může být i menší
Barevné pastelky
Nůžky
Lepidlo
Nejprve si připravíme proužky, ze kterých si vytvoříme prstýnky na Vaše prstíky – ustřihneme proužek papíru asi 1 cm široký a na koncích slepíme a vytvoříme prstýnek. Potom si na papír namalujete malé postavy, nebo zvířátka a ty vystřihneme na nalepíme na prstýnek. Papírové maňásky si navlékneme na prsty a můžeme si hrát divadlo. Kdo má chuť se pochlubit svým příběhem nebo pohádkou, vyfoťte a pošlete na můj e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NÁVOD 26. března

MALOVÁNÍ PODLE RUKY
Na dnešní den je pro Vás připraven nápad na malování podle ruky. Jsou to zajímavé nápady pro všechny, kteří rádi malují ale i pro ty, kteří si zas tolik nevěří. Nebojte se, toto se Vám všem podaří.
Potřebujete
Barevné pastelky
Obyčejnou tužku
Bílé papíry
A velkou dávku fantazie
Dle návodu si  na papír obkreslete svoji ruku a poté domalujte a vybarvěte pastelkami. Když Vás napadne ještě něco nového vyfoťte a pošlete mi na e-mail:

NÁVOD -MALOVÁNÍ PODLE RUKY

 25. března
Papírový motýlek
Potřebujete
2 ks různě velkých víček (např. od přesnídávky a od tatarky)
1 ks tužku
Pastelky
Nůžky
Bílý papír A4 i menší dle velikosti víček (pokud máme barevný použijeme barevný)
Sešívačku (pokud nemáte doma, nahradíme lepidlem na papír)
Obě víčka obkreslíme, vystřihneme, pokud máme jen bílý papír tak si je vybarvíme dle vlastní fantazie a pokračujeme dle návodu, pokud nemáme sešívačku, slepíme všechny hrany, které jsou nad sebou.
Pokud se Vám budou motýlci dařit, můžete si na další papír nakreslit strom a na něj lepit Vaše motýlky a udělat si tak „MOTÝLKOVNÍK“. Kdo se chce pochlubit svým „MOTÝLKOVNÍKEM“, může foto zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

videonávod zde

 

NĚCO NA ROZHÝBÁNÍ

sasek RD
Ilustrační obrázek obličeje

kroužky & kluby

Elektronická přihláška

Novinky z DDM

ELEKTRONICKÉ PŘIHLAŠOVÁNÍ - KROUŽKY 2020/2021

bylo spuštěno, nabídku najdete na https://beta.ddmstolbova.com/krouzky-kluby.html

18. 5. OBNOVENA ČINNOST DDM

na oddělení estetické a hudební výchovy. Případné dotazy vám zodpoví vedoucí jednotlivých oddělení. Kontakty

DÍLNY PRO SENIORY - NÁHRADNÍ TERMÍNY

Za neproběhlé "dílny" jsou vypsány pro již příhlášené NOVÉ TERMÍNY.

Adresa

Dům dětí a mládeže BETA Pardubice
Štolbova 2665
Pardubice 530 02

IČ: 72051159

logo Pohybového centra Hroch logo Zonerama logo TCK Virginia
© 2016-2020 Dům dětí a mládeže BETA Pardubice